Rejestracja 42 612 13 90 / 42 612 13 91
Zapraszamy Pn. - Pt. 08:00 - 18:00,
Łódź, ul. Niezapominajki 15
 
 • Dr n. med Robert Pietruszyński (USG serca)
  poniedziałki: 14.00 - 20.00

     USG serca – badanie echokardiograficzne, echokardiogram czy echo serca jest badaniem struktur i ruchów serca z użyciem przeznaczonego do tego celu odpowiedniego aparatu USG. Badanie wykonuje się po to, aby dokonać oceny budowy i pracy zastawek serca zarówno tych naturalnych, jak i sztucznych, również do precyzyjnego pomiaru wielkości i pracy komór serca, grubości jego ścian oraz dla diagnostyki wad serca. Dodatkowo USG serca również określić obecność płynu w worku osierdziowym (worku otaczającym serce) lub skrzeplin występujących w jamach serca.

  Wskazane zwłaszcza u chorych z:
  - nadciśnieniem tętniczym
  - chorobą wieńcową
  - niewydolnością krążenia
  - zaburzeniami rytmu pracy serca
  - zapaleniem mięśnia sercowego
  - kardiomiopatią – sztywność komór serca
  - zapaleniem mięśnia sercowego, wsierdzia lub osierdzia
  - podejrzeniem wad serca
  - u chorych po zawale serca

  W naszej pracowni USG serca w Łodzi wykonujemy badania w formacie 3D/4D odznaczające się znakomitą jakością obrazu. Używamy aparatu USG na najwyższym światowym poziomie: Hitachi Aloka Prosound Alpha 6, dzięki któremu lekarze są w stanie precyzyjnie określić stan mięśnia sercowego oraz układu krwionośnego.

  W NEOMEDICAL Łódź zapewniamy Państwu zawsze wysoki komfort badań. Nasz nowoczesne wyposażenie jest podstawą skuteczności badań USG – w ten sposób nasi lekarze są w stanie dostrzec wszystkie niepokojące objawy często jeszcze przed pojawieniem się pierwszych zauważalnych objawów ze strony układu sercowo-naczyniowego. U nas na badanie nie muszą Państwo długo czekać. Zapraszamy serdecznie już teraz do umówienia się na dogodny termin badania USG serca w naszej przychodni NEOMEDICAL Łódź!

  Przebieg badania USG serca
  Badanie USG przezklatkowe nie wymaga specjalnego przygotowania ze strony pacjenta. Przed badanie można normalnie pić i jeść. Podczas badania pacjent kładzie się na wznak lub też na lewym boku z odsłoniętą klatką piersiową oraz z lewą ręką podniesioną nad głowę. Lekarz na głowicę aparatu nakładana specjalny żel, a następnie przykłada głowicę pod różnymi kątami do klatki piersiowej i przesuwa, badając poszczególne części serca. Obraz serca jest pokazywany na monitorze USG i jest interpretowany przez lekarza. Badanie USG serca trwa 20-30 minut. Wynik odbierany jest zaraz po badaniu.

  Badanie USG serca jest badaniem nieinwazyjnym, czyli nie naruszającym tkanek organizmu. Jest badaniem bezbolesnym i nie jest związane z ryzykiem dla pacjenta. Może być wykonane u osób w każdym wieku, także dzieci i kobiet w ciąży. W razie potrzeby można być powtórzone wielokrotnie bez dodatkowego zagrożenia dla pacjenta.

  Rodzaje badań USG serca
  Badania echokardiograficzne – USG serca prowadzone są obecnie głównie z użyciem zaawansowanych urządzeń USG 2D oraz nowocześniejszych w formacie 3D/4D. Pozwalają one na ocenę serca w kilku różnych płaszczyznach. Także wykonuje się UGD Doppler, czyli dopplerowskie, które polega na rejestrowaniu przepływu krwi w naczyniach krwionośnych oraz w jamach serca, co umożliwia określenie wydajności pracy mięśnia sercowego.

 • Badanie nie wymaga przygotowania ze strony pacjenta.

 • USG serca/echo serca 120 zł
  Konsultacja lekarska kardiologiczna 100 zł - 120 zł

Współpracujemy z firmami: